בפוסט הקודם דברנו על יצירת כפתורי שיתוף לאתר, והבנו שמשתפים קישור לעמוד, והרובוטים של הרשת החברתית סורקים את האתר שלנו ומוצאים תגי מטא שונים שמגדירים להם איזו תמונה להציג, איזה כותרת וכו'.

בפוסט הזה נדבר בעז"ה על איך עושים את זה בפלטפורמת וורדפרס.

התוסף YOAST SEO

תוסף של יואסט יש אפשרויות רבות שאולי אכתוב עליהן בעתיד. כעת אני רוצה להתמקד בהגדרות שנוגעות לרשתות החברתיות, שזה מה שמעניין אותנו כעת. קודם כל נתקין את התוסף ונאקטב אותו, כמו שעושים עם כל תוסף. במידה והתוסף מותקן לכם, וכדאי שהוא יהיה מותקן 🙂 – בכלל מצוין.

הערה קטנה. הנתונים בפוסט הזה מתייחסים לגרסה הנוכחית של התוסף. מידי פעם כשהם משתדרגים – הם משנים קצת את המיקום והשם של חלקים שונים של התוסף.

הגדרות לאתר באופן כללי

התוסף מאפשר לנו להגדיר הגדרות כלליות לאתר, שיחולו בכל העמודים והפוסטים, ובנוסף להגדיר לכל עמוד גם הגדרות משלו. בתפריט הצידי של WP, תחת SEO, יופיע לכם קישור social. כאן ניתן למצוא את כל ההגדרות שתוכלו להגדיר עבור הרשתות החברתיות.

הטאב הראשון – Accounts

המקום להכניס קישורים לרשתות החברתיות שלכם, על מנת לעזור למנועי חיפוש להציג אותם בהקשר אליכם. פחות הנושא של הפוסט הזה.

הטאב השני – Facebook

קודם כל נצטרך לסמן Enable, עבור השאלה האם להוסיף או לא להוסיף לאתר את תגי המטא המתחילים בog. כמובן שאנחנו רוצים וצריכים אותם.

כעת מופיע לנו שדה להזנת קישור לתמונת ברירת מחדל. התמונה הזו תשמש את התוסף עבור העמודים שבהם לא מופיעה תמונה. בדרך כלל נכניס כאן את הלוגו של החברה.

הטאב השלישי – Twitter

בדומה לקודם, גם כאן נצטרך לבחור האם להוסיף או לא להוסיף את ההגדרות הייעודיות לטוויטר, כמו שדברנו בפוסט שעסק במפורט בתגי המטא. בנוסף נצטרך לבחור את אופן התצוגה של העמוד לאחר ציוץ קישור שלו בטוויטר. האם יוצג רק טקסט (Summery) או שתוצג גם תמונה.

הטאב הרביעי (והאחרון נכון לעכשיו) – Pinterest

לא דברנו על פינטרסט עד עתה, והיא עובדת באופן שונה משאר הרשתות, אז לא נתעכב עליה גם כעת. אם יש צורך – תוכלו לכתוב בטופס התגובה – וארחיב עוד על העניין.

בגרסאות מסויימות של התוסף יש טאב גם עבור גוגל פלוס, שם תוכלו להגדיר את הדף העסקי שלכם בגוגל פלוס, על מנת לעזור לגוגל לקשר בין האתר לדף העסקי באופן טוב יותר.

ולסיכום

כעת לאחר שהתוסף יודע שעליו להציג את תגי המטא הנחוצים לנו, הוא ישלוף את ברירות המחדל בכל העמודים והפוסטים.

כברירת מחדל:

  • הגדרת הכותרת לעמוד (og:title, twitter:title) תהיה זהה למה שהוגדר כmeta title של העמוד. הטקסט שמופיע על הטאב בדפדפן כשגולשים בעמוד.
  • הגדרת התיאור (og:description, twitter:description) תהיה זהה למה שהוגדר כmeta description, שזה טקסט שיופיע במנועי חיפוש.
  • הגדרת התמונה (og:image, twitter:image) תהיה הfeatured image.

מתן הגדרות לעמוד ספציפי

במידה ונרצה לשנות לעמוד מסויים את התוכן שמוצג עבורו במדיה החברתית, ניתן לעשות זאת באזור העריכה של העמוד. שימו לב שכל מה שאני כותבת כאן תקף בין בעמודים ובין בפוסטים.

באיזור של Yoast SEO בעמוד שלנו, נלחץ על האייקון של השיתוף. בטאב שנפתח לנו יש שתי טאבים, עם הגדרות עבור פייסבוק והגדרות עבור טוויטר. שאר הרשתות לוקחות את אותן הגדרות של פייסבוק.

ניתן להגדיר כאן כותרת, תיאור ותמונה ספציפיים, שיופיעו רק בעמוד הזה במדיה החברתית, לאחר שהעמוד ישותף בה.

בגרסת הפרימיום של התוסף, הכל קצת יותר ידידותי, וגם תוכלו לקבל תצוגה מקדימה של הנראות בזמן אמת, תוך כדי עדכון הטקסט והתמונה.

בהצלחה רבה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.